BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Fizikams skirtumas tarp šiandien, vakar ir rytoj - ne daugiau kaip iliuzija, sakydavo Albertas Einšteinas. Ką mes žinome apie laiką? Praktiškai nieko. Visi jį laiko nekeičiamu ir negrįžtamu. Ir kaip toli nebūtų pažengęs mokslas, laikas lieka mums paslaptimi. Kol kas. Bet žmogus niekad nesustos ties pasiektų galimybių riba.

Pirmas, kuris pabandė įminti laiko mįslę buvo Rusijos astrofizikas Nikolajus Kozyrevas. Jį domino dangaus paslaptys ir kosmoso mįslės. Šį mokslininką gimtinėje laikė antruoju Einšteinu. Nepaisant represijų ir KGB persekiojimo, jis pasiekė stulbinančių pasiekimų moksle, neatsisakydamas savo principų ir idealų. Kozyrevą traukė žvaigždės, dangus, galaktikos. Jau būdamas 28 metų jis buvo žinomas astronomas ir dėstė įvairiuose universitetuose.
Daug metų N.Kozyrevas dirbo Pulkovo observatorijoje kartu su tokiomis to meto mokslo žvaigždėmis, kaip Landau ir Bronšteinas. Stalino laikais Kozyrevas buvo represuotas, atsėdėjo Gulage du kartus. Iš visų tuometinių Pulkovo observatorijos mokslininkų gyvas liko tik Kozyrevas. Tai jis suprato, kaip Dievo pašaukimą. Ir Juo įtikėjo.

1940 m. jis buvo dar kartą teisiamas už antitarybinę veiklą. Šį kartą mokslininkas stojo prieš teismą dėl to, kad palaikė Visatos plėtimosi teoriją, o Niutoną vadino indukciniu asilu. Tais laikais suabejoti Niutonu buvo labai drąsu, ypatingai politiniam kaliniui. Teisme jis pakartojo, jog nelaiko Engelso mokslo autoritetu ir gavo bausmę - sušaudyti. Bet vėliau bausmė buvo pakeista į 10 metų nelaisvės.

Būnant Sibire ir gimė Kozyrevo laiko teorija

Toliau: http://www.kvantinemagija.lt/apie-zvaigzdes-kurios-minta-laiku.html

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentuokite